Referencje

Potwierdź swoje kompetencje i Zwiększ zaufanie dzięki REFERENCjom

Udzielane przez klientów opinie, komentarze czy oceny w formie gwiazdek i punktów, pozwalają na zdobycie nie tylko wiedzy o poziomie wykonywanych przez nas usług, ale również są cenną formą wskazówek i rekomendacji, która może wpłynąć na decyzje zakupowe potencjalnego klienta. Sprawdź jak wykorzystać je na swoją korzyść.

ŚCIEŻKA SAS | COMPASS

Rozpocznij pracę z SaS | COMPASS
w 5 krokach

Każdy Kierunek SAS | Compass kłada się z 5 podstawowych kroków.
Dzięki spersonalizowanej drodze rozwiązań, przygotowanej przez ekspertów i wspomaganej przez SAS | AI, uzyskasz wskazówki dotyczące optymalnego sposobu osiągnięcia swojego celu. Pamiętaj, że kolejność wykonywanych zadań ma znaczenie i jeśli chcesz osiągnąć zamierzony efekt, nie korzystaj z dróg na skróty. Przejdź starannie przez każde z zadań.

Jak “REFERENCJE” zostałY wykorzystane w Rainbow Tours

Przeanalizowaliśmy kilkadziesiąt tysięcy opinii, identyfikując najważniejsze dla klientów parametry oceny hoteli i wycieczek.
Zidentyfikowaliśmy konkretne elementy, które powinny zostać zmienione, by ułatwić decyzję użytkowników strony internetowej.
Dzięki SAS | AI wprowadziliśmy nowy, szybszy oraz angażujący mniej zasobów sposób zarządzania danymi i wnioskami z analizy referencji klientów.

Stworzyliśmy listę parametrów, wskazującą czego szukają i na co zwracają uwagę klienci R.PL podczas wyboru, a następnie oceny usług, a także wskazaliśmy konkretne obszary, których wykorzystanie umożliwi klientowi porównującemu oferty podjęcie szybszej decyzji.

Dodatkowo, managerowie działu marketingu, e-commerce i obsługi klienta zyskali możliwość sprawniejszej identyfikacji najważniejszych czynników wpływających na decyzje klientów w danych lokalizacjach.

KROK 1

Kluczowe pytania diagnostyczne

Dzięki pytaniom diagnostycznym dla kierunku Referencje sprawdzisz, które poszczególne elementy działają w Twoim biznesie, a które wymagają wdrożenia lub dopracowania.

Dostępność

Czy klient ma możliwość dodania opinii na stronie internetowej?

transparentność

Czy klient ma możliwość wglądu do opinii osób, które korzystały już z usług Twojej firmy?

Automatyzacja

Czy korzystasz ze specjalnych narzędzi do zbierania opinii i referencji, czy wykonujesz proces ręcznie?

Wykorzystanie

W jaki sposób wykorzystujesz opinie klientów na portalach i platformach branżowych?  Czy zachęcasz klientów do napisania swojej opinii?

warto wiedzieć

Co daje nam odpowiedź na te pytania?

Często nie jesteśmy obiektywni w sprawach, którym poświęcamy dużo czasu. Dotyczy to także naszego biznesu, dlatego dobrze jest spojrzeć na niego oczami innych osób, dając im przestrzeń do udzielania opinii.

Umożliwienie klientom pozostawienia opinii na stronie internetowej pokazuje, że firma dba o ich zdanie i jest otwarta na sugestie. To może zwiększyć lojalność klientów i budować pozytywny wizerunek marki.

Sprawdzisz, czy klient ma przestrzeń do wystawienia opinii na temat Twoich usług w sieci.
Dowiesz się, na ile Twój biznes jest transparentny w oczach potencjalnego klienta.
Zweryfikujesz sposób zbierania opinii.
KROK 2

Kluczowe komponenty

Kluczowe elementy dla kierunku Referencje, które powinny znaleźć się na stronie internetowej Twojej usługi. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę wprowadzając każdy z elementów, by proces z jej korzystania stał się przejrzysty i intuicyjny.

Opinie klientów

Recenzje na temat firmy lub jej usług, publikowane w Internecie przez osoby, które miały styczność z daną firmą.
Badania wskazują, że klienci często kierują się opiniami innych osób podczas podejmowania decyzji o zakupie.

Oceny klientów w wyszukiwarkach

Opinie lub oceny w formie liczb, lub gwiazdek, które klienci wystawiają podczas zakupów w np. sklepie internetowym, a następnie wyświetlane w wynikach wyszukiwania.

Opinie klientów w agregatorach

Oceny i recenzje zbierane i publikowane przez portale agregujące informacje o produktach lub usługach, takie jak Ceneo, Opineo czy Skąpiec.

Success stories napisane wg parametrów

Przedstawienie procesu wykonania usługi na rzecz klienta, która zakończyła się powodzeniem, w formie tekstowej, prezentacji, czy wideo umieszczonych na stronie.

Polecenia na platformach

Opinie w mediach społecznościowych służące głównie do podzielenia się swoim doświadczeniem i zdaniem na temat produktów, usług, marek, firm, a nawet ludzi i wydarzeń.

BARDZO ISTOTNE

Wykorzystując wybrane komponenty, POMOŻEMY CI W:

Ułatwieniu Twoim klientom wystawiania opinii na Twój temat w sieci.
Wykorzystaniu odpowiednich narzędzi ułatwiających proces obsługi referencji.
Zwiększeniu lojalność klientów i budowaniu pozytywnego wizerunku firmy.
KROK 3

Kluczowe zadania

Po udzieleniu odpowiedzi na pytania diagnostyczne kierunku Referencje już wiesz, w którym obszarze należy wprowadzić zmiany. Poniżej znajduje się lista zadań niezbędnych do wykonania, by poprawić Twoją pozycję w świecie usług.

Właściwa prezentacja referencji na stronie internetowej.

Przedstaw wybrane referencje, które wskazują zalety oczekiwanych przez klienta parametrów w usłudze w widocznym dla niego miejscu na stronie.

Analiza i Wyciąganie wniosków z zebranych opinii.

Zbierz referencje wystawione przez Twoich klientów i poddaj dokładnej analizie. Jeśli potrzebujesz pomocy, skorzystaj z naszego rozwiązania SAS | Narzędzia AI.

Wykorzystanie elementów opinii i wpływ na sprzedaż.

Łatwy dostęp do wystawionych opinii na temat Twojej firmy, czy produktów pomoże niskim kosztem zbudować pozytywny wizerunek firmy i zwiększyć zaufanie przyszłych klientów.

BARDZO ISTOTNE

Dzięki realizacji zadań rekomendowanych dla kierunku referencje:

Poznasz potrzeby i preferencje użytkowników oraz klientów.
Dowiesz się, jakie zmiany należy wprowadzić, by ulepszyć Twoją usługę oraz co najbardziej cenią klienci.
Zbudujesz pozytywny wizerunek firmy i zwiększysz zaufanie osób z zewnątrz.
KROK 4

Kluczowe narzędzia

Dzięki zastosowaniu kluczowych narzędzi kierunku Referencje, rekomendowanych przez SAS | Compass, ulepszysz obszar nie tylko wymiany opinii na temat Twojej firmy, niezwykle ważny do zbudowania pozytywnego wizerunku oraz zwiększenia zaufania Twoich potencjalnych klientów, ale również dasz poznać się na zewnątrz z najlepszej strony.

Narzędzia do zbierania opinii

Skorzystaj z narzędzi i platform dostępnych na rynku takich jak JustReview, Trustpilot,Clutch, SurveyMonkey czy Google Forms, ułatwiając Twoim klientom wystawienie opinii, czy wypełnienie ankiet zadowolenia z usługi w zautomatyzowany sposób.

SAS | Model AI


Narzędzie, którego celem jest wyciągnięcie najważniejszych informacji z zebranych opinii na temat działalności Twojej firmy, dzięki którym w szybki sposób dowiesz się, co doskonale działa, a który obszar wymaga ulepszenia.

Brand24 - narzędzie do monitorowania opinii w Internecie

Narzędzie do monitorowania opinii o firmie w Internecie, które umożliwia śledzenie publikacji dotyczących danej marki na różnych platformach, a także analizę tonu wypowiedzi, wykrywanie słów kluczowych oraz identyfikowanie wpisów o danym charakterze.

Filmiki prezentujące usługodawcę w działaniu

Platformy mediów społecznościowych takich jak Instagram, Tiktok, Facebook, czy LinkedIn to doskonała przestrzeń do budowania relacji i zaufania klientów. Dzięki prezentacji efektów swojej pracy, czy pokazania fragmentów pracy zza kulis możesz nie tylko wpłynąć na wizerunek firmy, ale też zwiększyć liczbę klientów.

FINALNY KROK

OTRZYMAJ WYTYCZNE.
Umów się na praktyczny warsztat!

W trakcie warsztatu przeprowadzimy Cię krok po kroku przez proces usprawniania firmy przy wykorzystaniu metodyki SAS | Compass oraz sztucznej inteligencji SAS | AI.

Jako rezultat warsztatu otrzymasz precyzyjne wytyczne odnośnie tego co i w jaki sposób wdrożyć w swoim biznesie.

MATERIAŁY pomocnicze
stosowane w SAS | COMPASS

Pobierz materiały, które pomogą Ci samodzielnie przeprowadzić analizę i diagnozę Twojego biznesu usługowego oraz ułatwią wdrażanie optymalnych zmian.

SAS | COMPASS

POZNAJ WSZYSTKIE 10 KIERUNKÓW SAS | COMPASS

Zależnie od potrzeb Twojej organizacji, tworzymy dla Ciebie indywidualną ścieżkę spośród dziesięciu dostępnych kierunków SAS | Compass. Sprawdź, co znajduje się w każdym z nich.

Myślenie Produktowe

czytaj więcej

Dostępność online

czytaj więcej

Kontakt z klientem

czytaj więcej

REALIZACJA 
USŁUGI

czytaj więcej

Płatności

czytaj więcej

OSOBY

czytaj więcej

Platforma świadczenia

czytaj więcej

Referencje

czytaj więcej

Ochrona prawna

czytaj więcej

Procesy wewnętrzne

czytaj więcej
Zobacz cały SAS | COMPASS